آشنایی با باربند های مختلف ماشین

وسیله ای که بر روی سقف ماشین ها نصب می شود و این امکان را برای شما فراهم می کند که تجهیزات خود را بر روی آن قرار دهید به باربند های سقفی و Roof Racks مشهور هستند. انواع قدیمی این وسیله را برای نصب کردن از شیار های آبگیر کنار سقف کمک می گرفتند اما امروزه ریل های مناسبی برای انجام این کار ساخته و طراحی شده اند که به وسیله قلاب به بالای قالب درب ها متصل می شوند. باربند به دو نوع فابریک و جدا شونده تقسیم می شوند که انواع فابریک دائمی بوده و انواع جدا شونده را بر روی یک پایه ای که دائمی می باشد از سقف جدا کرده یا در صورت تمایل وصل می کنند.

انواع باربند های اتومبیل

  1. جعبه بار بند سقفی (Roof Box): این جعبه های باربند برای مسافرت مناسب هستند و دلیل آن این می باشد که دارای درب و قفل می باشد و وسایل شما را از خیس شدن، افتادن و یا به سرقت رفتن در امان نگاه می دارد.
  2. Bike Carrier: اگر قصد حمل دوچرخه با خودرو خود را دارید این نوع می تواند بسیار به شما کمک کند تا به راحتی و بدون هیچ دردسری دوچرخه خود را حمل کنید و به مقصد دلخواه خود ببرید.
  3. Ski Carrier: این نوع جهت حمل اسنوبرد یا چوب اسکی های شما طراحی شده است که حمل و نقل آن را برای شما بسیار راحت و آسان می کند.
  4. Cargo Carrier: این انواع را به هنگام استفاده و بعد از قرار دادن وسایل خود باید روی آن ها را با یک روکشی بپوشانید، در واقع از نوع قدیمی باربند ها می باشد.

مشخصات طراحی بار بند ها

تولید پروفیل آلومینیوم برای این باربند ها که دارای اشکال و طرح های متنوعی هستند را بر اساس سایز، نوع اتصال، وزن و همچنین نوع باری که باید تحمل کنند، انجام می دهند و همچنین امکان تولید آن ها به صورت اختصاصی و بر اساس درخواست مشتری نیز امکان پذیر است. همان طور که گفته شود مدل های مختلفی از آن ها وجود دارند که شما به راحتی می توانید بر اساس نظر، سلیقه و کاربری که از آن انتظار دارید به تهیه هر یک بپردازید.